Geenius Meedia ostis Eesti suurima autoajakirja Autoleht

Avaldatud 15.01.2021

Kuulutusteportaale auto24.ee, KV.ee, Osta.ee ja KuldneBörs.ee haldav AllePal müüs nädalakirja Autoleht veebiportaalile Geenius, mis võtab kord nädalas kolmapäeviti ilmuva ajakirja kirjastamise üle 1. märtsist.

Lugejate jaoks uus väljaandja muutusi ei too – ajakiri jätkab samas formaadis ja lugusid kirjutavad varasemast tuttavad ajakirjanikud. Küll on tellijatel hea teada, et alates 1. märtsist 2021 on e-arve püsimakselepingu alusel tasudes makse saajaks AllePal OÜ asemel Geenius Meedia OÜ.

Toiming viiakse pangas läbi automaatselt ja tellijad ei pea sellega seoses midagi tegema. Seejuures jääb ajakirja tellimishind samaks.

auto24 juht Daniel Skornjakov ütles, et otsustati ajakirja müüa, et keskenduda põhitegevusele. “Geenius Meedia on edumeelne meediagrupp ning annab Autolehe toimetusele võimaluse teha veelgi paremat autoajakirjandust suuremale lugejaskonnale.”

Autoajakirjanduse turuliider Geenius Meedia tegevjuhi Siim Saidla sõnul andis ostutehing võimaluse tõusta Eesti autoajakirjanduse vaieldamatuks turuliidriks – ettevõte kirjastab juba Eesti suurimat autoportaali Autogeenius ja nüüd lisandub sellele suurim autoajakiri.

“Autoleht on paberis tugev, aga meil oma portaalidega on kõik võimalused aidata väljaandel digipööre lõpuni viia,” nentis Saidla.

Alates 1. märtsist on kõigil Geeniuse digitoodetele tellijatel ka ligipääs Autolehes ilmuvatele lugudele.

“Oleme poole aastaga jõudnud enam kui 2000 maksva tellijani,” rääkis Saidla. “Usun, et Autolehe sisu aitab meil kasvutempot veelgi kasvatada.”

Poolte kokkuleppel tehingu hinda ei avaldata.

AllePal on Baltic Classifieds Groupi kuuluv ettevõte, mis haldab Eesti juhtivaid kuulutusteportaale auto24.ee, KV.ee, Osta.ee ja KuldneBörs.ee.

Geenius Meedia on kiiresti kasvav ettevõte, mis ehitab täpselt sihitud meediakanaleid, mille sisu on faktipõhine, arusaadav ja kasulik. Ettevõte kirjastab 12 portaali, annab välja viit ajakirja ning toodab viit podcasti.

Geenius Meedia OÜ
Volta 1, 10412 Tallinn
Tel 660 9797
geenius@geenius.ee

Üldised kasutustingimused | Andmekaitsetingimused | Käitumiskoodeks ja vilepuhumiskanal

© Geenius Meedia OÜ, 2022.